IODA – Uluslararası Organizasyonel Gelişim Derneği

IODA

IODA, organizasyonel gelişim profesyonelleri, danışmanlar, insan kaynakları yöneticileri, akademisyenler ve sosyal bilimcilerin biraraya gelerek kendi etki alanlarında, organizasyonel ve sosyal gelişimi desteklemeleri hedefiyle 1986’da kurudu.

IODA Türkiye Platformu ise 2017 yılında dernek haline geldi. Dernek amacı ise; organizasyonel gelişim alanında çalışan veya ilgi duyan kişilerin organizasyonel gelişimi desteklemeleri, organizasyonel gelişim ile ilgili olarak farklı düşünce okullarına, metotlara ve uygulamalara açık bir paylaşım ortamı yaratmaları ve bu konuda toplumsal farkındalığa katkıda bulunmaları için kuruldu.

28 Ekim 2017 yılında resmi anlamda derneğin ilk genel toplantısı gerçekleştirdik. Kurdele kesimi, doğum günü pastası, 2018 zirve hazırlığı derken bu mutlu organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı şimdi tekrar kendimi şanslı hissettim.

IODA Türkiye üyelerine kısaca neler sunar;

IODA - Üyelerine - Ne - Sunar

Tarihçe olarak da; IODA, 1986’da, 13 farklı ülkeden biraraya gelen OD profesyonellerinin, bu alanda global bir networke ihtiyaç duymaları ile oluşmuş, ülkelerdeki networkleri aracılığı ile;

  • Global fikirleri, yerele taşıyacak konferanslar düzenlemeyi,
  • OD alanına yatırım yapılan arenalarda burs fırsatları oluşturmayı,
  • Üyeleri için farklı öğrenme ve uygulama fırsatları oluşturmayı hedeflemiştir.
  • İsrail, Polonya, Amerika, Almanya, Venezuela, Filipinler, İngiltere, Güney Afrika, İspanya, Peru, Macaristan, Kenya, Tayland, Şili, Rusya, Nijerya, Meksika, Kanada, Gana, Hollanda, Hindistan, Avustralya, Mozambik, Peru ve Japonya, IODA’nın bugüne kadar konferans düzenlediği ülkeler arasında yer almaktadır.

13-15 Eylül 2018’de de “Re-Birth Of Balance” temalı Türkiye’de ilk defa Organizasyonel Gelişim Zirvesi düzenlenecek.

IODA - Annual Conference - 2018 - September - İstanbul - Turkey

 

 

 

 

 

Ben de bu zirvenin lojistik ve operasyon ekibi içerisinde yer alıyorum. Umarım üstesinden ekibimle birlikte hayırlısıyla geleceğiz 🙂 Yine ekibimize katılmak isteyen gönüllülere kapımız her zaman açık.

IODA Turkey - 2018 - Zirve Ekibi - Re Birth Of BalanceIODA - Zirve - Lojistik - Operasyon - Ekip


Ve şimdi,

24 Şubat 2018’de IODA Türkiye “Gelecek Atölyesi” çalıştayı var. Dernek komitelerinin, yıllık çalışma planının ve zirve hazırlıklarının birlikte tasarlanacağı bu güne, fikir verecek – destek olacak yeni üyelere ihtiyacımız var. Gelin hep birlikte tasarlayalım.

Toplantı Detaylar:

24.02.2018 | Radisson Blu Şişli | 09:00-15:30 | Öğle yemeği ve ikramlar dahil 95 TL | LCV ve Kayıt: info@iodaturkey.org


IODA’nın bir çok etkinliğine katılmaya çalıştım. Bu zamana kadarkiler sanırım aşağıdaki gibi;

IODA TurkeyIODA - Türkiye - Dernek - Kuruluşu

IODA - Türkiye - Genel Kurul - ToplantısıIODA Türkiye - İK'da Kök Hücre Yaklaşımı - Habibe Akşit

IODA - Turkey - Kahvaltı

IODA - Peter KalmarIODA

Bu güzel ailenin içerisinde olmak bana ayrı bir mutluluk ve heyecan veriyor.

Tüm İK çalışanlarını bu derneğin faaliyetlerine katılmalarını öneririm.

HakanMADEN

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.