Personel Yönetimi Süreçlerinizi Kolaylaştırın

Reklam amacı gütmeden paylaşmak istediğim bir konu; işbirliğimizin, süreçlerimizi geliştirerek birbirimize nasıl faydalar sağladığımız ile ilgili olacak. O sebep benim nasıl anlattığımdan çok sizin nasıl anlayacağınız ile ilgili bir durum olacağı için girişi bu şekilde yapmak istedim.

Halen çalışmakta olduğum Zivella‘da, insan kaynakları departmanının kuruluşundan itibaren oluşturduğumuz süreçleri canlı tutabilme, büyüyen organizasyonda arasında senkronu hızlandırma, bilgi ve belge paylaşımını tüm bölgelerde eş zamanda ve şeffaflık içerisinde gerçekleştirebilmek gün geçtikçe zorlaşmaya başlamıştı.

İstanbul, Ankara, Rize ve Bakü arasındaki tüm süreci mailler ve excel üzerinden devam ettirebilmek gün geçtikçe zorlaşıyor, süreçlerin bölgeler bazında takibi zorlaşıyordu. Zamanı gelmişti, bize personel yönetimi süreçlerimizi kolaylaştıran bir araca ihtiyacımız doğmuştu. Daha arayışa girmeden sosyal medya hesaplarımı gezinirken KolayİK ile karşılaştım. Arayüzünü görmem ve ekibin kimlerden oluştuğunu görmem benim için yeterli oldu. Onlar da bizler kadar yeniydi. Sürecimiz bir şekilde başladı.

Bunu neden anlatıyorum 🙂 Onlar da bizler de personel yönetimi ile ilgili süreçlere tam hazır değildik. Sanki birbirimizle yarışır gibi hareket ettik. Bizde olan onlarda yoksa hemen bu da olsun dedik. Onlar bizde olmayan bir şey geliştirdiler. Biz de hemen bu süreci biz de yakalamalıyız diyerek ayak uydurmaya çalıştık. Kısaca onların hızı bize, bizim hızımız onlara yaradı. Birlikte bir çok proje geliştirdik. Şimdi de ilk reklam filmini bizim şirkette çektiler. Çoğu karede yer aldığım için de ayriyetten mutlu oldum. Buyrun 🙂 ;

HakanMADEN

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.