PROFİL FOTOĞRAFININ OLUMLU OLUMSUZ ETKİLERİ

Size daha çok görüntülenme, güven ve iş olanağı getirecek doğru profil fotoğrafını bulmanın bir sırrı var mı? Kocam bir gülümseme ve sizi iyi gösteren bir kıyafetle olduğunuz fotoğraf en güzeli olsa da Photofeeler‘ın yaptığı analiz farklı sonuçlar ortaya koyuyor.

800 fotoğraf üzerinde yapılan analizde, fotoğrafların yeterlilik, beğenilme ya da etkililik oranları çıkartıldı. Buna göre profil fotoğraflarında nelerin işe yaradığı, nelerin negatif etki yarattığı konusunda şaşırtıcı bilgiler bulundu.

Mesela;

  • Güneş gözlüğü olmamalı! Havalı görünmek için bunu kullananlar olsa da güneş gözlüğü ya da herhangi bir gözlük bu kategoride negatif etki yaratıyor.
  • Gülümsemeye gelince, gülümsememek size çok şey kaybettirebilir. Dişleri göstererek gülmek ise beğenilme oranını oldukça arttırıyor.
  • Mekan? Pek bir fark yarattığı söylenemez. Aslında her şey ışıkla ilgili.
  • Doğal olan fotoğraflar en iyi sonuçları veriyor. Üzerinde oynanmış, rengi açılmış veya koyulaştırılmış fotoğraflar pozitif bir etki yaratmıyor.

Kaynak: http://www.socialmediatoday.com/social-business/carianneking/2015-09-29/secrets-perfect-profile-photo-infographic

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.