TWİTTER’DA #İşBulmaFuarı

TWİTTER’DA #İşBulmaFuarı

Twitter; mikroblog olarak adlandırılıyor. Yani kişi veya kurumların o anki durum, his ve düşüncelerin 140 karaktere sığdırılarak paylaşıldığı sosyal medya platformudur. Twitter’ın, iOS’taki uygulamasını “sosyal ağ” kategorisinden “haberler” kategorisine geçiş yaptığını da duyuralım.

Twitter’ın Facebook ile rekabet edememesi ve yıllık gelirlerindeki düşüşler ile yaptığı yenilikler bakalım yıl sonuna nasıl yansıyacak. Durum böyleyken Twitter, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı’nda işverenleri ve iş arayanları #İşBulmaFuarı‘na davet ediyor.

Tüm gün sürecek bu online platformda farklı ülkelerden farklı sektörlerden şirketler açık pozisyonlarını Türkiye için #İşBulmaFuarı hashtagi, uluslararası alanda ise #JobFair hashtagi ile duyurucaklar. Bunun için tüm iş arayanlar, işverenlerin dikkatini çekebilmek için 140 karaktere sığacak şekilde yaratıcı CV‘lerini hazırlamaları gerekecek 🙂

Fuar için örnek hashtagler;

  • Sektörel ; #üretim #finans #pazarlama #lojistik
  • İl Bazında ; #istanbul #bursa #ankara

#19Mayıs‘ta işverenler ile iş arayanların keyifli diyaloglar içerisinde olacağını düşünerek, işverenlerin açık pozisyonları için uygun adayı bulduğu, iş arayanların da istediği işi bulacağı bir gün olmasını diliyorum.

Saygılarımla

Hakan MADEN

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.